XIV edycja projektu „Szlachetna Paczka” zakończona sukcesem. W Trzebini 25 Rodzin w ciągu ostatnich dni otrzymało świąteczne paczki, które przygotowali dla nich ludzie o dobrym sercu. W rozniecaniu świątecznej radości pomagali dzielni Wolontariusze.

Od czwartku 11 grudnia moje myśli koncentrowały się wokół Rodzin w potrzebie, ale także serdecznością otaczałem tych wszystkich, którzy zdecydowali się pomóc tym Rodzinom. Dziś tak naprawdę wszyscy wygraliśmy: i Rodziny, i Wolontariusze, i Darczyńcy – opowiada Wojciech Hajduk, który w Trzebini, pełniąc obowiązki Lidera rejonu, koordynował całym projektem.

Ogromny wkład w całość akcji w naszym mieście włożyli również Wolontariusze, którzy w listopadzie odwiedzili kilkadziesiąt rodzin, by wśród nich odnaleźć te, w których dominuje bohaterska postawa; coś, co zasługuje na uznanie i podziw. Założeniem krakowskiego Stowarzyszenia „Wiosna” jest właśnie odszukiwanie rodzin w trudnej sytuacji materialnej, ale mających motywację do zmiany.

Trud wielu tygodni został nagrodzony. Uhonorowaniem tych starań była radość Rodzin, którym dostarczano przez ostatnie dni „szlachetne paczki”. Do Rodzin trafiały różne produkty – artykuły żywnościowe, chemiczne, słodycze, zabawki, materiały szkolne, odzież. Potrzebującym dostarczano sprzęt AGD, biurko szkolne dla dzieci, a także łóżko dla niepełnosprawnego członka Rodziny. Reakcje obdarowanych były bezcenne. – Piękny płaszcz, o takim marzyłam – opowiadała kobieta, wyjmująca z pudełka czarną zimową kurtkę. O słodyczach, które dzieci znajdowały w paczkach, mówiono, że dostarczą Rodzinie „słodkich świąt”.

Chcę podziękować imiennym i anonimowym Darczyńcom, którzy przygotowując paczki, dali cząstkę siebie. W ciągu kilku dni przynoszono naprawdę wiele rzeczy. Wszystkie z nich trafiły do potrzebujących Rodzin w naszym mieście. Wolontariuszom dziękuję za poświęcenie i cierpliwość, i już dzisiaj zapraszam do współpracy za rok – deklaruje Wojciech Hajduk, który chciałby również poprowadzić kolejne edycje tego projektu w naszym mieście.