Przed nami ferie zimowe, które wiążą się z zimowym wypoczynkiem dla wielu dzieci i młodzieży, także dla nauczycieli i rodziców. Oferta kulturalno-wypoczynkowa, którą z roku na rok proponują nam instytucje gminne, jest różnorodna i ciekawa, ale czy można coś więcej?

Jakiś czas temu zetknąłem się z opinią, że oferta ferii lub wakacyjnych spotkań jest zbyt uboga, zwłaszcza dla dzieci z os. Centrum w Trzebini. Sąsiedztwo pobliskiego Dworu Zieleniewskich predestynowałoby ich do „czegoś więcej”, m.in. do spotkań, które właśnie w tym miejscu mogłyby się dla nich odbyć. W związku z tym zwróciłem się pisemnie do Dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury z prośbą o informację, czy takie zajęcia są możliwe do zrealizowania podczas tegorocznych ferii zimowych (tutaj treść pisma).

W odpowiedzi (szczegóły) dość szybko się przekonałem, że takowe imprezy odbywają się w wielu innych miejscach, a dzieci z os. Centrum, zapraszane są do najbliższych domów kultury. Jednak mam nadzieję, że spotkania tego typu uda się zorganizować w okresie wakacyjnym.

Możliwości spędzenia czasu w ferie przez trzebińskie dzieci i młodzież: