Blisko 60 sadzonek lawendy, nasiona i drzewka owocowe trafiły do mieszkańców. W sobotę 27 kwietnia na Osiedlu Piaski odbył się II Piknik Ekologiczny.

– To już druga edycja imprezy, którą organizujemy jako rada osiedla we współpracy z Przedszkolem Samorządowym Nr 2 przy ulicy Ochronkowej – informuje Wojciech Hajduk, przewodniczący rady osiedla. – Przez zabawę, ale i twórcze warsztaty chcemy uczyć już od małego mądrych postaw ekologicznych – dodaje.

Również i podczas tegorocznego pikniku na mieszkańców czekały bezpłatne sadzonki lawendy i drzewek owocowych, a także nasion kwiatów. Zostały przygotowane i przekazane uczestnikom w ramach projektu Eko Małopolska realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie. Już wcześniej ustawiła się długa kolejka zainteresowanych, chcących odebrać drzewko czy sadzonki. Do mieszkańców trafiło m.in. blisko 60 sadzonek lawendy.

Uczestnicy pikniku mogli również stanąć przy stoisku z książkami przygotowanymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach akcji bookcrossingowej, zabierając książki lub wymieniając się z innymi. Dzieciom zaproponowano mnóstwo gier, zabaw, konkursów, a także twórcze warsztaty ekologiczne, przygotowane przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

Album: II Piknik Ekologiczny 2024

– Poczęstunek piknikowy przygotowaliśmy wspólnie z Przedszkolem – dodaje Wojciech Hajduk. Już dziś zachęca do wzięcia udziału w kolejnych osiedlowych wydarzeniach!