W niedzielę 22 stycznia br. Fundacja „Energetyk” w Trzebini zorganizowała Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

Koncert uświetnili:

  • Chór Parafialny przy  Parafii pw. Wszystkich Świętych  w Babicach pod dyrekcją Haliny Wiatrak-Matyskiel, przedstawiając nam piękno polskich kolęd, niektóre w zupełnie nowym, zachwycającym brzmieniu;
  • Rafał Rudnicki (7 lat) z Luszowic – fortepian;
  • Dominik  Papuziński (8 lat) z Trzebini – trąbka.

Wystąpiła także Anastasia Khalymon z Ukrainy. Zaśpiewała kilka utworów, kończąc piękną polsko-ukraińską pieśnią „Hej sokoły /inaczej Ukraina/” napisaną i skomponowaną przez Tymko /Tomasza/ Padurę, polsko-ukraińskiego poetę i kompozytora. Pieśń zaśpiewała przy akompaniamencie – w wykonaniu kierownika Dworu Zieleniewskich w Trzebini – Mirosława Witonia, który ochoczo zasiadł do fortepianu, by jeszcze piękniej wybrzmiała ta pieśń, jak również przy udziale wszystkich uczestników koncertu, którzy z wielkim zapałem włączyli swoje głosy we wspólne śpiewanie.

Wszystkim występującym składamy z serca płynące podziękowanie za ich trud, a tym samym za wsparcie działań Fundacji na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Dziękujemy Genowefie Brandys – Prezesowi Fundacji Viribus Unitis – Połączonymi Siłami  z Babic za zorganizowanie udziału Chóru Parafialnego z Babic w Koncercie.

Podczas Koncertu przeprowadzono zbiórkę publiczną oraz aukcję na rzecz  17-letniego Gabrysia Miłkowskiego z Warszawy oczekującego na skomplikowaną operację bioder, jego leczenie i rehabilitację. Zebrana łączna kwota wynosi  2 747, 41, która w całości zostanie przekazana na konto Fundacji Siępomaga, gdzie są gromadzone środki finansowe dla Gabrysia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Koncertu  i  biorącym udział w Aukcji za pozyskane finanse.

Fundacja „Energetyk” dziękuje Panom Janowi i Antoniemu Pawlakom z Piekarni Myślachowice za pyszne wypieki podarowane na koncert dla wszystkich uczestników, Państwu Lidii i  Ryszardowi Łatkom Restauracja&Hotel Dwór Zieleniewskich w Trzebini za poczęstunek oraz ich pracownikom, którzy zawsze są uprzejmi, chętni do współpracy i tworzą dobrą atmosferę dla przybyłych gości, Kierownikowi Fundacji im. Br. Alberta w Trzebini Katarzynie Szarzyńskiej i wszystkim współpracownikom oraz podopiecznym za pomoc w dekoracji sali na koncert, rękodzielniczkom oraz artystom z: Jeleniej Góry, Komornik k/Poznania, Gdyni, Bełchatowa, Trzebini, Chrzanowa za przedmioty, obrazy na aukcje, Zakładowi Karnemu z Trzebini oraz Energylandii z Zatora za przedmioty na aukcje.

Dziękujemy Barbarze Nosek nauczycielce z II LO w Chrzanowie i Urszuli Głogowskiej z Trzebini za dostarczenie wypieków na poczęstunek. Paniom: Mirosławie Sojce i Barbarze Nosek, nauczycielkom z II LO im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie za prowadzenie koncertu i aukcji, a uczniom II LO w Chrzanowie: Marcie Włodarczyk, Dominice Treśce i Janowi Oczkowskiemu za pomoc w aukcji i prowadzeniu zbiórki do puszki kwestarskiej.

Dziękujemy Bernadecie Woch, pracownikowi Dworu Zieleniewskich oraz Kierownikowi Dworu Zieleniewskich w Trzebini – Mirosławowi Witoniowi  za ciepłe przyjęcie, pomoc i oprawę muzyczną Koncertu. Dziękujemy również Panom  współpracującym z Dworem Zieleniewskich, którzy także współpracowali z Fundacją i nieśli pomoc w organizacji w dniu Koncertu. 

Fundacja „Energetyk” serdecznie dziękuje Bartłomiejowi Hajdukowi z Trzebini, Wojciechowi Hajdukowi – Radnemu Miasta Trzebini, za pomoc przy organizacji Koncertu oraz za rozpropagowanie wydarzenia kulturalnego.

Zapraszamy na WALENTYNKI w niedzielę 12 lutego do Dworu Zieleniewskich w Trzebini o godz. 16:00. WSTĘP WOLNY – jak zawsze.  Wystąpi Tomasz Kostek – tenor z Bytomia oraz Katarzyna Rzeszutek – fortepian i Julia Nowak – skrzypce.

Prezes Zarządu Fundacji „Energetyk”
Ewa Mendela